ویزیت چشم در اسلامشهر

ویزیت چشم در اسلامشهر تهران

امروزه معاینه چشک در همه جا امکان پذیر است و افراد دغدغه ای برای پیدا کردن چشم پزشک یا اپتومتریست ندارند . ویزیت چشم در اسلام شهر هم یکی از این مکان هایی می باشد افراد بسیاری برای پی بردن به مشکلات چشمی خود به انجا مراجعه می کنند . معاینه چشم در این مراکز توسط چارت های بینای و همچنین دستگاه های مجهز انجام می شود و در صورت وجود مشکل بهترین تصمیم برای عمل چشم یا مصرف دارو توسط بهترین پزشکان صورت می گیرد .

ویزیت چشم در اسلام شهر برای همه ی افراد چه با بیمه و چه به صورت ازاد امکان پذیر می باشد . شما می توانید با گرفتن وقت قبلی از پزشک مورد نظر خود برای معاینه چشمانتان مراجعه کنید .  متخصصان با نهایت دقت چشمان شما را بررسی کرده و با مشورت و گفت و گو توسط خود شما بهترین تصمیم را برای بهبود بینایی شما می گیرند .(مشاوره قبل از عمل)

هرچند وقت باید ویزیت چشم انجام شود؟

چشم یکی از اعضای مهم بدن می باشد . اگر برای لحظه ای زندگی را بدون داشتن چشم هایتان تصور کنید حتما متوجه خواهید شد که زندگی چقدر سخت و غیر قابل تحمل می شود . پس اگر چشمان سالم و بینایی داریم بهتر است به بهترین نحو ممکن از انها مراقبت نماییم . یکی از این مراقبت ها مراجعه به چشم پزشک و چک کردن سلامت چشمان می باشد .

بنابر نظر پزشکان به طور میانگین بهتر است که افراد هر 1 سال یا 2 سال برای معاینه ی چشمان خود به پزشک مراجعه کنند .

البته اینکه شما دقیقا چه موقعی باید سلامت چشمان خود را چک کنید بستگی به خودتان و چشمانتان هم دارد ، زیرا این موضوع در هر فرد براساس مشکلات چشمی ممکن است متفاوت باشد .

ممکن است برخی از مشکلات چشمی به خاطر فشار خون بالا یا بیماری های مرتبط باشد . حتما هنگام مراجعه به پزشک خود داروهای مصرفی و مشکلات جسمانی خود را مطرح کنید تا تشخیص درست و به جا داده شود .

ویزیت چشم
اهمیت ویزیت چشم

اهمیت ویزیت چشم ؟

اگر مشکل بینایی یا دید کم داشتید یا چشمانتان دچار درد بود بهتر است هرچه سریع تر برای تشخیص مشکل خود به چشم پزشک مراجعه نمایید . چشم پزشکان در اکثر مواقع راه حلی برای بر طرف کردن خطاهای دید شما پیدا می کنند . حال این راه حل می تواند با عینک باشد یا با لنز و در برخی موارد با عمل بهبود یابد .

البته لازم به ذکر است بدانید که امروزه با پیشرفت علم و دستگاه های موجود در بازار عمل های چشمی بسیار بی خطر تر و اسان تر شده است و در بیشتر موارد به صورت سرپایی و بدون درد انجام می شود .

اما اگر مشکلی در بینایی خود ندارید همان وقتی که در بالا گفتیم برای اطمینان از چشمان خود به پزشک مراجعه کنید .

انواع معاینات چشمی

معاینات چشم دسته بندی های مختلفی دارند که اپتومتریست سعی می کند طبق مراحل زیر تمام دسته ها را با دقت پشت سر بگذارد.

  • تست حدت بینایی: در این تست وضوح و شدت بینایی اندازه گیری می شود. برای اینکار از چارت پروژکتور و کارت استفاده می شود.
  • تست کور رنگی: برای اینکه قدرت تشخیص رنگ ها در فرد مشخص شود این تست گرفته می شود. برخی بیماری های اکتسابی با این روش مشخص می شوند.
  • تست بررسی انحراف چشم: بیماران باید به نقطه خاصی تمرکز کند تا پزشک بتواند این مشکل را مشخص کند.
  • دید سه بعدی یا درک عمق: برای انجام این تست دکتر یک عینک سه بعدی را در اختیار بیمار قرار می دهد. بعد از عینک کارت هایی در اختیار بیمار قرار می گیرد.
  • رتینوسکوپی: به کمک این تست شماره چشم بیمار تخمین زده می شود.
  • انکسار سنجی: با قرار دادن دستگاهی داخل چشم شماره دقیق چشم مشخص می شود تا عینک مناسب تجویز گردد.

ویزیت چشم توسط چه کسی باید انجام شود؟

معاینه چشم در کشور ما توسط دو دسته از افراد انجام می شود . اپتومتریست ها  و چشم پزشکان متخصصانی هستند که چشمان شما را برای تعیین نمره عینک یا لنز معاینه می کنند . اما تفاوت زیاد دیگری بین این دو دسته از افراد وجود دارد . اپتومتریست ها لیسانس بینایی سنجی دارند و می توانند در تشخیص میزان ضعیفی چشم یا برخی بیماری های چشمی مثل اب مروارید اظهار نظر کنند . اما چشم پزشکان تحصیلات بالاتری دارند . طوری که ابتدا دوره ی پزشکی عمومی خود را گذرانده اند و سپس برای تخصص وارد حوزه ی چشم شده اند . چشم پزشکان برخلاف اپتومتریست ها علاوه بر تشخیص بیماری های چشمی و میزان ضعیف بودن چشم قادر به عمل جراحی بر روی چشمان و تجویز دارو برای بیماران می باشند .

ویزیت چشم توسط چه کسی باید انجام شود؟

نکات مهم برای مراجعه با چشم پزشک

اگر چشم هایتان مشکل جدی ندارد و با می خواهید برای تعیین شماره عینک خود اقدام کنید ، همچنین اگر دسترسی به چشم پزشک برایتان دشوار است می توانید به اپتومتریست ها مراجعه نمایید . اما در صورتی که تشخیص بر اب مروارید یا مشکلات جدی بود حتما به پزشک برای اقدامات بیشتر مراجعه نمایید .(درمان تنبلی چشم در اسلامشهر)

حتما پس از مراجعه به افراد متخصص برای معاینه چشمانتان نکات ضروری که به شما گفته می شود را رعایت فرمایید تا دچار مشکلات و نواقص جدی تر نشوید چرا که چشم یکی از مهم اعضای بدن می باشد و بینایی یکی از بهترین حس ها برای تمامی افراد است .بهتر است با رسیدگی و مراقبت از چشمان خود این احساس زیبا از دیدن را از دست ندهیم .

تعیین نمره چشم در کلینیک نوربخش توسط متخصص چشم

کلینیک نور بخش بهترین مرکز برای تعیین نمره چشم به شمار می رود زیرا این مجموعه دستگاه های مدرن و پیشرفته ای در اختیار دارد که چشم ها را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می دهند و باعث می شوند تا افراد در کوتاه ترین زمان ممکن به نمره چشم خود دست پیدا کنند، تعیین نمره چشم در کلینیک نور بخش توسط متخصص چشم انجام می گیرد به همین دلیل افراد با اطمینان کامل به این مجموعه مراجعه می کنند تا بتوانند از تخصص دکتر نهایت استفاده را ببرند.

لازم به ذکر است که متخصصان چشم پزشک برای تعیین نمره چشم افراد از دستگاه به روز بهره می برند که دقت بسیار بالایی دارد و می تواند به راحتی هر نمره ای را تشخیص بدهد و متناسب با آن برای فرد تجویز عینک و یا عمل جراحی امکان بدهد.

ویزیت چشم برای بزرگسالان با کودکان متفاوت است؟

اگر چشم هایتان مشکل جدی ندارد و با می خواهید برای تعیین شماره عینک خود اقدام کنید ، همچنین اگر دسترسی به چشم پزشک برایتان دشوار است می توانید به اپتومتریست ها مراجعه نمایید . اما در صورتی که تشخیص بر اب مروارید یا مشکلات جدی بود حتما با ویزیت چشم در کودکان و بزرگسالان تفاوت زیادی دارد چرا که بیماری ها و مشکلات چشمی در هر گروه از افراد فرق می کند و ممکن است کودکان و نوزادان بیماری هایی داشته باشند که بزرگسالان ندارند چرا که تکامل بینایی در نوزادان هنوز صورت نگرفته است و همچنین ممکن است در بزرگسالان به خصوص افراد مسن بیماری های چشمی باشد که در کودکان و نوزادان نیست .

معاینه چشم در کودکان و نوزادان دشوار می باشد . پزشک باید با حوصله راه مناسبی برای این کار پیدا کند . زیرا کودکان معمولا در این مواقع دچار ترس و استرس می شوند و با پزشک خود همکاری نمی کنند .  اکثر پزشکان در معاینات اولیه از قطره های بی حسی استفاده می کنند. تا کودک کوچک ترین درد را هم متوجه نشده و بیشترین همکاری را با انها داشته باشد . از طرفی مشکلاتی مثل تنبلی چشم را با الگوهای نشان داده شده به کودک می توان متوجه شد اما به دلیل اینکه سن این گروه از افراد کم بوده ممکن است پاسخ های انها قابل اعتماد نباشد و نمی توان براساس این پاسخ ها تصمیم نهایی را برای درمان گرفت . در صورتی که مشکل چشمی کودک یا نوزاد جدی باشد پزشک برای معاینه ی دقیق تر ناچار است کودک را برای مدت کوتاهی بیهوش کند . همچنین بسیاری از پزشکان برای گرفتن نوار چشم از کودکان مجبور می شوند از داروهای خواب اور استفاده نمایند .

اما در بزرگسالان اکثر این کارها به راحتی و بدون نیاز به دارو و فلج کننده چشم انجام مب شود .پزشک برای اقدامات بیشتر مراجعه نمایید .حتما پس از مراجعه به افراد متخصص برای معاینه چشمانتان نکات ضروری که به شما گفته می شود را رعایت فرمایید تا دچار مشکلات و نواقص جدی تر نشوید چرا که چشم یکی از مهم اعضای بدن می باشد و بینایی یکی از بهترین حس ها برای تمامی افراد است .بهتر است با رسیدگی و مراقبت از چشمان خود این احساس زیبا از دیدن را از دست ندهیم .

روش های رزرو نوبت در کلینیک نوربخش

در کلینیک نوربخش اسلامشهر روش های مختلفی برای رزرو نوبت وجود دارد. افرادی که شرایط مراجعه حضوری را ندارند می توانند با تماس تلفنی یا به صورت آنلاین نوبت خود را به ثبت برسانند. زمانی که به صورت آنلاین برای رزرو نوبت اقدام می کنید باید کد ملی و مشخصات خود را در سامانه ثبت کنید. افرادی که با کلینیک تماس می گیرند تا نوبت خود را ثبت کنند نیاز است تا کد ملی و شماره تماس خود را در اختیار پذیرش قرار دهند. در زمان های شلوغ رزرو نوبت کاری سخت و زمان‌بر است و بیمار باید تایم طولانی را برای این کار در نظر بگیرد. کلینیک دارای بخش های مختلفی است و شما برای رزرو نوبت باید بخش مربوطه را به درستی مشخص کنید.

افراد برای دریافت نوبت هیچ محدودیتی ندارند چون می توانند به روش های مختلف نوبت خود را ثبت کنند. بعد از ثبت نوبت زمان دقیق آن به شما اعلام می شود که باید در روز و زمان معین شده در کلینیک حاضر باشید. بیمارانی که به کلینیک نوربخش نزدیک هستند می توانند از طریق ادرس زیر به این مرکز درمانی مراجعه کنند.ویزیت چشم در این کلینیک به صورت آزاد محاسبه می شود. اگر برای انجام معاینه چشم و بینایی سنجی به دنبال اپتومتریست‌ خوب و مجرب هستید می توانید در این کلینیک به راحتی آن را پیدا کنید. افراد زیادی برای پی بردن به مشکلات بینایی خود به این مجموعه مراجعه می کنند و از خدمات آن رضایت کامل دارند.

 بیشتر مراجعین از قبل نوبت خود را رزرو کرده اند. در صورتی که نوبت کسب کنسل شود به سرعت شخص دیگری جایگزین آن می گردد.  شما می توانید با گرفتن وقت قبلی از پزشک مورد نظر خود برای معاینه چشمانتان مراجعه کنید . آدرس: اسلامشهر اول پل زیر گذر جنب درمانگاه سلامت بخش