درمان تنبلی چشم

درمان تنبلی چشم در اسلامشهر کلینیک نوربخش

تنبلی چشم یک مشکل شایع بوده که از سن کودکی در افراد مشاهده می شود و در صورتی که به موقع تشخیص و درمان نشود می تواند سلامت چشم را هم به خطر بیندازد. تنبلی درست زمانی اتفاق می افتد که عملکرد طبیعی چشم ها مختل می شود. در برخی موارد این مشکل ارثی است. والدین نمی توانند خود تنبلی چشم را در فرزندشان تشخیص دهند به همین دلیل توصیه می شود تا در سنین مختلف آن را نزد پزشک ببرند تا مورد معاینه دقیق قرار بگیرد.

 اولین و ساده ترین راه درمان تنبلی چشم بستن چشم سالم و فعالیت با چشم تنبل و بیمار است. با این تمرین چشم شما تقویت شده و می تواند دیدی به اندازه چشم سالم داشته باشد. دوره بستن چشم در همه کودکان یکسان نیست و بستگی به سن و شدت بیماری آنها دارد. اگر چه این تمرین برای کودکان کمی سخت است اما متخصص به شما آموزش می دهد که چگونه کودک را به این کار عادت دهید. در صورتی بستن چشم جواب ندهد پزشک عینک و بعد از آن جراحی را توصیه می کند. (تست بینایی سنجی کودکان در اسلامشهر)

تشخیص تنبلی چشم در اسلامشهر

تشخیص تنبلی چشم توسط والدین کار دشواری است چون علائمی ندارد و ظاهر چشم ها سالم است و فرد از نظر بینایی دچار مشکل است. در این شرایط والدین می توانند با مراجعه به نزدیکترین کلینیک در اسلامشهر از تخصص و تجارب دکتر غفوریان برای تشخیص این بیماری و درمان آن استفاده کنند. کلینیک نوربخش مجهز به دستگاه های پیشرفته بوده که می توان با مشاهده کوچکترین علایمی تنبلی چشم را در کودکان تشخیص دهد.

پزشکان مجرب در اسلامشهر به روش های مختلفی تنبلی چشم را در کودکان و بزرگسالان تشخیص می دهند. استفاده از تابلو ساده ترین راه برای مشخص کردن تنبلی چشم است. بیمارانی که در اسلامشهر زندگی می کنند به این مراکز درمانی نزدیک هستند و می توانند با مراجعه زود هنگام هر چه سریع تر تنبلی چشم خود و عزیزانشان ره درمان کنند. اگر تنبلی چشم به سرعت تشخیص داده شود درمان آن هم آسان تر خواهد بود.

دلایل ایجاد استرابیسم چشم
انحراف چشم یا استرابیسم چه علائمی دارد؟

ویزیت برای تنبلی چشم در اسلامشهر

با گرفتن ویزیت در کلینیک نوربخش اسلامشهر می توانید از تخصص و تجارب پزشکان متخصص این مجموعه استفاده کنید و تنبلی چشم را در کمترین زمان تشخیص و درمان کنید. بیمارانی که ویزیت شده اند به نوبت وارد اتاق معاینه می شوند تا تنبلی چشم آنها توسط دستگاه تشخیص داده شود و پزشک بتواند برای درمان اقدامات لازم را انجام دهد.

 والدینی که کودکان خود را در سنین مختلف مورد معاینه پزشکی قرار می دهند سریع تر می توانند تنبلی چشم کودک خود را تشخیص دهند. در اسلامشهر کلینیک های زیادی برای تشخیص تنبلی چشم وجود دارد اما کلینیک نوربخش به دلیل مجهز بودن بیشتر از مراکز درمانی دیگر مورد استقبال قرار می گیرد. تنبلی چشم در کودکان و بزرگسالان شایع است به همین دلیل افراد در هر گروه سنی به این مرکز درمانی در اسلامشهر مراجعه می کنند.

درمان تنبلی چشم چیست؟

درمان تنبلی چشم به روش های مختلف انجام می شود و اگر این بیماری به موقع تشخیص داده شود درمان آن آسان تر خواهد بود. این اختلال بینایی در کودکان خود را نشان می دهد و اگر در همان دوران کودکی درمان نشود ممکن است در بزرگسالی مشکلات دیگری را هم به همراه داشته باشد. کاهش دید در چشم سالم باعث می شود تا یک چشم تحت فشار قرار بگیرد. در ظاهر بیمار هیچ مشکلی ندارد اما پزشک با معاینه درست و دقیق می تواند این بیماری را به راحتی تشخیص دهد.

اولین راهی که برای درمان تنبلی چشم کودکان توصیه می شود و تاثیر خوبی هم دار بستن چشم سالم و کار کردن با چشم بیمار است. اگر چه این کار برای کودک سخت است اما پی از مدتی به آن عادت می کند. این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که متخصص متوجه دید کامل در بیمار می شود و تنبلی چشم به طور کامل برطرف شده است. پس از ۸ سالگی بهبودی کاهش پیدا می کند به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند در دوران کودکی تنبلی چشم درمان شود.

درمان تنبلی چشم

آیا تنبلی چشم قابل درمان است ؟

تنبلی چشم زمانی قابل درمان است که زود تشخیص داده شود. قبل از سن ۸ سالگی بهترین دوره برای درمان است و متخصصین می توانند به طور کامل تنبلی چشم را در کودکان درمان کنند. اما وقتی فرد لز سن ۸ سالگی عبور می کند درمان سخت تر می شود و بیمار نمی تواند به طور کامل بهبودی خود را بدست آورد. در دوران کودکی به روش های مختلف خصوصا بستن چشم می توان تنبلی چشم را درمان کرد. بعد لز آن عینک برای درمان به کار گرفته می شود و اگر این روش هم برای درمان جوابدهی نداشته باشد در مرحله آخر جراحی پیشنهاد می شود. تنبلی چشم باید در دوران کودکی درمان شود و اگر سن افزایش پیدا کند احتمال بهبودی کامل کاهش پیدا می کند. اگر قبل از اتمام دوران کودکی تنبلی چشم درمان نشود تا پایان عمر با فرد خواهد بود و می تواند سلامت چشم ها را به خطر بیندازد. در سال های اخیر کودکان در مدارس مورد معاینه قرار می گیرند که اگر تنبلی چشم دارند سریع تر برطرف شود.

روش های درمان استرابیسم در کودکان

علائم تنبلی چشم در کودکان

تنبلی چشم یکی از بیماری های شایع است که در بسیاری از کودکان رایج می‌باشد، این بیماری بر روی بینایی یک چشم و یا دو چشم افراد تاثیر می‌گذارد که اصولا با علائم متعددی خود را به نمایش می‌گذارد، این علائم عبارتند از:

  • چرخش چشم هنگام دیدن تلویزیون
  • تنگ کردن چشم‌ها برای دید بهتر
  • مالیدن چشم‌ها یا خارش بی‌وقفه آن
  • عدم توانایی در مهارت‌های حرکتی ظریف
  • تاخیر و مشکل در خواندن
  • قدرت تجزیه و تحلیل و ضعف در درس ریاضیات به‌دلیل عدم تمرکز
  • عدم دقت
  • مشکل داشتن با انجام بازی‌های ورزشی

اصولا چشم پزشکان به تمام علائم کودکان هنگام معاینه چشم توجه می کنند تا بتوانند حجم تنبلی چشم را به خوبی تشخیص بدهند و سریع تر کودک را درمان نمایند تا دچار اختلال دائمی در بینایی نگردد. اصولا برای درمان تنبلی یک چشم، چشم سالم را می بندند تا چشم تنبل شروع به فعالیت کرده و دوباره تقویت شود.

ویزیت کودکان برای تبلی چشم در اسلامشهر(کلینیک نوربخش)

برای درمان تنبلی چشم در کودکان تخصص و سابقه پزشک نقش زیادی دارد. کودکانی که در کلینیک نوربخش اسلامشهر ویزیت می شوند بیماری آنها سریع تر تشخیص داده می شود و پزشک می تواند پروسه درمان را سریع تر آغاز کند. در این کلینیک پیشرفته کادر مجرب در حال فعالیت هستند که به کمک پزشک متخصص می توانند تنبلی چشم کودکان را در کمترین زمان و توسط دستگاه های پیشرفته تشخیص دهند.

نزدیک بودن بیماران به این مرکز درمانی باعث شده تا تنبلی چشم کودکان تا قبل از ۸ سالی تشخیص داده شود و درمان آغاز گردد. گرفتن ویزیت در این کلینیک به روش های مختلف صورت می گیرد و افرادی که شرایط مراجعه حضوری برای دریافت ویزیت را ندارند می توانند به صورت آنلاین این کار را انجام دهند. بالا بودن قدرت تشخیص پزشک باعث شده تا تنبلی چشم کوکان سریع تر مشخص شود.(درمان انحراف چشم یا استرابیسم در اسلامشهر)

دلایل تنبلی چشم

یکی از اختلالات مربوط به بینایی که معمولا در یک چشم دیده می شود، تنبلی چشم است. این بیماری در افرادی که به صورت ژنتیکی دارای مشکلات و بیماری های عیوب انکساری چشم ها از جمله دوربینی، نزدیک بینی، یا آستیگماتیسم)، انحراف چشم (لوچی یا استرابیسم)، یا عدم شفافیت مسیر بینایی (ناشی از عواملی نظیر آب مروارید، کدورت قرنیه، یا افتادگی پلک و … رخ می دهد.

در واقع طبق بررسی های انجام شده، این بیماری جز شایع ترین بیماری ها در بین کودکان دیده می شود که در آن بینایی یکی از چشم ها به صورت کامل رشد نمی کند. با این وجود در برخی موارد نیز این تنبلی چشم در بزرگسالان نیز دیده می شود. در هر صورت نیز این بیماری هم در کودکان و هم در بزرگسالی درمان دارد و درمان می شود. به طور کلی دلیل مبتلا شدن به تنبلی چشم هنوز مشخص نشده است. علاوه بر این، برای تشخیص آن لازم است که به پزشک متخصص چشم مراجعه کنید. چون این بیماری توسط والدین و سایر افراد قابل تشخیص نیست. با مراجعه به کلینیک نوربخش واقع در اسلامشهر می توانید معاینات لازم جهت درمان بیماری تنبلی را انجام داده و سپس جهت درمان آن در این کلینیک اقدام نمایید.