اپتومتری در اسلامشهر توسط متخصص

اپتومتری یک روش درمانی برای بینایی سنجی بوده که در آن معایناتی دقیق انجام می شود. مراقبت های بینایی در این روش اهمیت بسزایی دارند و به افراد آموزش داده می شوند. برای حفظ سلامت بینایی نیاز است تا افراد آپتومتری را انجام دهند. سازمان بهداشت جهانی بینایی سنجی را اولین راه مراقبت از چشم می داند. چشم بیمار باید مرتب مور معاینه اپتومتری قرار بگیرد تا اگر عیب انکساری یا اختلال دیر دو چشمی، انحراف و … دارد توسط اپتومتریست درمان شود. اگر مشکل بیمار پیچیده تر باشد نیاز به حراج چشم دارد که ارجاع داده می شود. بینایی سنجی امروزه به کمک دستگاه های پیشرفته و دقیق انجام می شود به همین دلیل اطلاعات بدست آمده قابل استناد است. با این روش درمانی افراد می توانند سریع تر به بیماری چشمی خود پی ببرند و زودتر آن را درمان کنند. شما می توانید در کلینیک نوربخش این خدمات را دریافت نمایید .

مراحل اپتومتری

اپتومتری مراحل مختص به خود را دارد و اغلب از کودکی شروع می شود تا اگر کودک مشکل بینایی دارد تا سن نوجوانی درمان شود. مراحل این روش از بینایی سنجی به شرح زیر است:

 • اخذ پیشینه بینایی اولین مرحله برای انجام این کار است و اپتومتریست ابتدا سابقه بینایی سنجی بیمار را مشاهده می کند.
 • ارزیابی ریفرکشن
 • ارزیابی دید دوچشمی
 • تطابق و حرکات چشمی
 • دید رنگ
 • غربالگری و ارزیابی داده‌ها
 • کشف اختلالات بینایی و تجویز عدسی‌های مناسب یا دیگر وسایل کمک‌کننده به بینایی
 • تمرین‌های چشمی برای جبران کاستی‌های دید.

افرادی که برای بینایی سنجی مراجعه می کنند باید مراحل بالا را پشت سر بگذارند تا در صورت مشکل اپتومتریست بتواند به راحتی آنها را درمان کند. تمام اطلاعات بدست آمده در پرونده افراد ثبت می شود تا در اختیار پزشک جراح هم قرار بگیرد.

مراحل اپتومتری
اپتومتریست به چه کسی می گویند؟

اپتومتریست به چه کسی می گویند؟

اپتومتریست دارای مجوز آپتومتری لست که می تواند بینایی سنجی را انجام دهد. این فرد دانش کافی در این حوزه را دارد و می تواند معاینه چشم، نوشتن نسخه برای لنز و عینک های تماسی، تشخیص ناهنجاری‌های های چشمی را به خوبی انجام دهد و به درمان بیماران بپردازد. همه افراد برای انجام مراقبت های اولیه چشم به آپتومتریست نیاز دارند. خدمات این فرد کاملا گسترده بوده و برای شروع کار دوره های آموزشی زیادی را به صورت تخصصی پشت سر گذاشته است. اگر به دنبال کسی هستید که سطح بینایی شما را مورد سنجش قرار دهد قطعا آپتومتریست می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. این فرد معاینه چشم را به صورت دوره ای انجام می دهد تا اگر بیماری مشکل خاصی دارد سریع تر تشخیص داده شود و درمان زودتر صورت بگیرد. میزان ضعیفی چشم و تعیین نمره چشم مهمترین کار این افراد است.(عکسبرداری از قرنیه در اسلامشهر)

اپتومتری

اپتومتریست چه وظایفی دارد؟

آپتومتریست وظایف گسترده ای دارد و سعی می کند تا وظایف را به نحو احسن انجام دهد. از وظایف آپتومتریست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گرفتن تاریخچه بیمار و ثبت کردن آن
 • برای رفع عیوب انکساری نارسایی بینایی را در بزرگسالان و کودکان مورد بررسی قرار می دهد و نمره عینک مناسب را تجویز می کند.
 • تشخیص نارسایی های مربوط به اختلال دید دو چشمی و بررسی آن و تجویز درمان بدون دارو
 • تجویز لنزهای تماسی
 • از دیگر وظایف آپتومتریست می توان به مشاور اشاره کرد که در زمینه انتخاب عینک ، لنز و … به مراجعین مشاوره های لازم را ارائه می کند.
 • در محیط های آموزشی اختلالات دید را تشخیص می دهد.
 • تعیین نمره عینک با استفاده از داروهای مخصوص
 • درمان تنبلی چشم با روش های غیر جراحی
 • انجام تست های تشخیصی
 • انجام تست های غربالگری
 • تجویز لوازم کمک بینایی برای افراد کم بینا
 • ارزیابی دید رنگ

تفاوت اپتومتریست و چشم پزشک

آپتومتریست با چشم پزشک تفاوت زیادی دارد و هر کدام وظایف مختص به خود را دارند. اپتومتریست می تواند روش های درمانی بدون دارو و جراحی را به بیمار توصیه کند اما پزشک می تواند با داروهای مناسب بیمار را درمان کند و علاوه بر این کار جراحی را هم با دقت بالا انجام دهد. آپتومتریست بیشتر برای تشخیص بیماری ها و بینایی سنجی فعالیت می کند اما پزشک تنها با هدف درمان بیماری های چشمی کار خود را شروع می کند. متخصص چشم پزشکی، کسی است که در زمینه مراقبت‌های چشم و بینایی تخصص دارد. پزشک از نظر تحصیلی در مقطع بالاتری قرار دارو و علم و دانش بیشتری در این حوزه دارد. اگر به شرح وظایف این افراد دقت کنید می توانید به راحتی تفاوت آنها را مشاهده کنید.

اپتومتریست چه وظایفی دارد؟

اپتومتری چه مشکلاتی را مشخص می کند؟

اپتومتری برای بینایی سنجی بوده و آپتومتریست می تواند با انجام این کار در کمترین زمان مشکل بینایی فرد را تشخیص دهد که در چنین شرایطی بیمار سریع تر تحت درمان قرار می گیرد. مراجعه به آپتومتریست اهمیت زیادی دارد و افراد باید مدام مورد چکاب قرار بگیرند. افراد با مشکلات زیر می توانند برای بینایی سنجی مراجعه کنند.

 • افرادی که تجربه سردردهای مکرر و تغییرات در توانایی دید را دارند با بینایی سنجی می توانند بهتر و سریع تر درمان شوند.
 • شما با مشاهده خستگی یا درد چشم‌ها باید بینایی سنجی را انجام دهید تا مشکل مشخص و درمان شود.
 • برای درمان تاری دید یا سایر مشکلات بینایی غیرطبیعی این روش توصیه می شود.
 • چشمک زدن یکی از شایع‌ترین علامت‌های بدتر شدن بینایی است که با بینایی سنجی مشخص می شود.

تعیین نمره چشم با دستگاه در کلینیک نوربخش

کلینیک نوربخش همواره پیشرفته ترین تجهیزات برای معاینه چشم افراد را در اختیار دارد که با کمک آنها به راحتی نمره چشم افراد تعیین می گردد، این تجهیزات و دستگاه ها همه به روز هستند و از دقت بسیار بالایی برخوردار می باشند در نتیجه چشم پزشکان مجموعه از آنها استفاده می کنند تا به نمره دقیق چشم بیماران پی ببرند به خصوص افرادی که نیاز به جراحی برای حذف نمره دارند.

تعیین نمره چشم با دستگاه در کلینیک نوربخش شرایطی فراهم کرده تا افراد در کوتاه ترین زمان ممکن بدون هیچ گونه دردی و مشکلی از نمره چشم خود مطلع شوند که این کیفیت بالا و مدرن بودن دستگاه های معاینه چشم این کلینیک را نشان می دهد. این دستگاه به راحتی هر نمره چشمی را تشخیص می دهد و هیچ گونه خطایی در آن وجود ندارد از این رو هر روزه افراد زیادی به بین مجموعه مراجعه می کنند.

اپتومتری در اسلامشهر کلینیک نوربخش

آپتومتری یا بینایی سنجی با هدف معاینه کامل چشم و برای پیشگیری و درمان برخی بیماری ها و اختلالات جسمی مورد استفاده قرار می گیرد و برای انجام این کار بهتر است به بهترین کلینیک مراجعه کنید و زیر نظر متخصصین چشم باشید. کلینیک نوربخش در اسلامشهر برای این کار ساخته شده و همیشه خدمات خوبی را پیش روی مراجعین قرار می دهد.کلینیک و پزشک مربوطه نقش موثری در تشخیص بیماری های چشمی دارد به همین دلیل توصیه می شود تا آپتومتری را در یک کلینیک مجهز مانند کلینیک نوربخش اسلامشهر انجام دهید. استفاده از دستگاه های جدید و پیشرفته باعث شده تا کار بینایی سنجی با دقت و سرعت بالاتری انجام شود.

این مرکز پیشرفته و با سابقه با هدف ارائه تخصصی خدمات بهداشتی چشم وارتقا  سطح درمان تنبلی چشم در تمام سنین  ایجاد گریده است. ارائه پکیج های کامل درمانی مطابق با آخرین متد روز دنبا مهمترین ویژگی این مجموعه است. بهره بردن این کلینیک از متخصصین جراح و آپتومتریست های مجرب باعث شده تا بیماران از کادر درمان رضایت کامل داشته باشند.زمانی که چشم های شما نیاز به معاینه دارند کلینیک نوربخش در خدمت شما است تا با خدمات خوب خود بهترین شرایط را برای معاینه شما فراهم کند. چشم‌پزشک‌ها، اپتومتریست‌ها و بینایی‌سنج‌ها اعضای تیم مراقبت‌های پزشکی در این کلینیک هستند که هنگام مراجعه با آنها روبرو خواهید شد. این افراد علم و تجربه کافی در این حوزه را دارند؛ بنابراین می توانند همیشه بهترین راهکار درمانی را پیش روی شما قرار دهند.برای فراهم سازی مراقبت‌های پزشکی کادر درمان نقش موثری را ایفا می کنند. آپتومتریست های فعال در این مرکز افراد حرفه ای هستند که کار خود را به خوبی انجام می دهند. تمام معاینات چشمی و بینایی سنجی توسط دستگاه های پیشرفته انجام می شود تا دقیق تر بتوان بیماری و مشکل چشم را تشخیص داد.(تست بینایی سنجی کودکان در اسلامشهر)

بهترین مرکز اپتومتری در اسلامشهر

کلینیک نوربخش به عنوان بهترین مرکز اپتومتری در اسلامشهر در حال فعالیت است و مراجعین می توانند در این کلینیک به تشخیص و درمان بیماری های چشمی خود بپردازند. پزشکان مجرب و متخصص این مرکز در تمام ساعات در دسترس هستند تا بتوانند با انجام اپتومتری به درمان هر چه سریع تر بیماران کمک کنند. معاینات کامل چشم در کلینیک نوربخش با دستگاه های پیشرفته و تمام اتوماتیک انجام می شود به همین دلیل دقت بالا بوده و خطا تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. اپتومتریست تاریخچه بیماری فرد را مورد بررسی قرار می دهد و با بینایی سنجی می تواند به درمان بیماری های چشمی در کودکان کمک کند.