عکسبرداری از قرنیه در اسلامشهر

چشم از لایه های مختلفی تشکیل شده است که بیرونی ترین لایه ی ان صلبیه می باشد که در قسمت جلوی چشم توسط قرنیه نمایان می شود . این لایه ضخیم و محکم بوده و بافت سفتی دارد . داخلی ترین لایه ی چشم شبکیه می باشد که دارای رگ های خونی و مخروط های بینایی و … است که در دقت و تیزبینی و دیدن جزئیات تاثیر به سزایی دارد . حال پزشکان با دستگاه هایی که به ان اشاره خواهیم کرد از قرنیه و شبکیه عکس برداری می کنند .

عکسبرداری از قرنیه یک روش خاص عکسبرداری است که به ان توپوگرافی قرنیه می گویند . این نوع عکسبرداری توسط دستگاه های پیشرفته انژیوگرافی چشم انجام می شود .  در این روش از سطح قرنیه نقشه برداری می شود .  با اسکن تو‌پوگرافی پزشکان به بسیاری از بیماری های چشم پی می برند . البته اکثر این بیماری ها مربوط به قرنیه می باشد . با انجام این روش تشخیصی سطح قریه ، پستی و بلندی ان مشخص می شود و پزشک با توجه به میزان مشکل چشم تصمیم بر رفع ان و روش رفع ان می گیرد .(ویزیت چشم در اسلامشهر تهران)

 این روش کمک زیادی هم به بیمار برای تشخیص دقیق تر مشکل چشمی اون و هم کمک زیادی به پزشک برای انجام درمان صحیح می کند. زیرا وقتی پزشک با نقشه برداری دقیق از سطح کره ی چشم مشکل ان را متوجه می شود ، می تواند برای درمان و جراحی چشمان بیمار برنامه ریزی نماید . این نوع از عکسبرداری هنگام برطرف کردن عیوب انکسارب چشم مانند انجام جراحی های لیزری همچون فمتولیزیک یا فمتواسمایل و… بسیار کمک کننده می باشد .

چه زمانی عکسبرداری از سطح قرنیه انجام می شود؟

پزشک در برخی موارد که نیاز به توپوگرافی یا عکس برداری از قرنیه باشد انجام ان را تجویز می نماید . زیرا برخی مواقع نیاز به معاینه دقیق از چشم می باشد . حال چند مورد از مواردی که ممکن است پزشک در ان زمان شما را مورد عکس برداری از سطح قرنیه قرار دهد در اینجا به ان اشاره خواهیم نمود .حتما تا به حال برای شما یا اطرافیانتان پیش امده است که چشم انها عفونت کند یا با شی نوک تیز به صورت سطحی اسیب ببیند . در این مواقع برای بررسی دقیق تر سطح قرنیه و ناهمواری های ان اسکن توپوگرافی را انجام می دهند .(برای دریافت مشاوره قبل از عمل کلیک کنید)

گاهی اوقات چشم پزشک نیاز دارد برای اگاهی از پیشرفت میزان استیگماتیسم چشمان شما قرنیه ی شما را به طوردقیق مورد معاینه قرار دهد تا میزان ناهمواری سطح قرنیه را بداند . پس در این هنگام پزشک این نوع عکسبرداری را انجام خواهد  داد .همانطور که ممکن است ما بر روی سطح پوست خود اسکار داشته باشیم امکان دارد برخی افراد بنا به دلایل مختلف بر روی سطح قرنیه خود دچار اسکار شوند . این عوامل می تواند باکتری ها ، ویروس هایی که وارد چشم می شوند باشند .

گاهی اوقات قرنیه چشم دچار قوز می شود . در این حالت قرنیه سطح صاف و یکنواخت خود را از دست داده و دچار ضخامت کم و بیرون زدگی می شود . بله درست است هم در حالت ایجاد اسکار و هم در حالت قوز قرنیه پزشک عکسبرداری از قرنیه را برای بررسی دقیق تر انجام خواهد داد .همیشه دلیل توپوگرافی وجود یک بیماری یا عارضه خاص در چشم نمی باشد . امروزه که با پیشرفت علم افراد بسیاری برای برطرف کردن مشکل دور بینی ، نزدیک بینی یا استیگاتیسم عمل لیزری انجام می دهند . نیاز است پزشک قبل از انجام این نوع عمل ها که انواع مختلفی دارد اسکن توپوگرافی را برای بیمار انجام دهد . در این هنگام این ازمایش برای بررسی میزان ضخامت قرنیه و اینکه کدام نوع از عمل لیزری برای بیمار مناسب می باشد ، انجام می شود .

یکی دیگر از عواملی که بسیار شنیده ایم خشکی چشم می باشد . در موارد حاد و ازار دهنده چشم پزشک انجام این ازمایش را برای بررسی وجود حفره ها در سطح قرنیه ی چشم انجام می دهد .یکی از اقداماتی که برای بهتر شدن خشکی چشم می توانید انجام دهید استفاده از اشک های مصنوعی در ساعات مشخص طبق نظر پزشک می باشد .

عکسبرداری از سطح قرنیه


نحوه گرفتن عکس از قرنیه چشم

نحوه گرفتن عکس از قرنیه چشم

عکی برداری از قرنیه چشم امروزه با دستگاه های پیشرفته ی موجود در کلینیک ها و بیمارستان های تخصصی چشم می باشد . استفاده از دستگاه انژیوکرافی چشم یکی از مناسب ترین روش های عکسبرداری می باشد .

حال برای انجام عکسبرداری ابتدا قطره ی فلورسئین را در چشمان بیمار ریخته و سپس به مدت 20 دقیقه منتظر مانده تا مردمک چشم کاملا باز شود . اینکه میزان باز شدن مردمک چشم مناسب است یا نه توسط پزشک تایید می شود . پس از ان شما باید طبق خواسته ی پزشکتان در مقابل دستگاه انژیو گرافی بنشینید تا ایشان از شبکیه و قرنیه چشم شما عکسبرداری کند . مزایای جالب استفاده از این دستگاه این است که پزشک حتی می تواند جریان خون چشم شما هم مورد بررسی قرار دهد . و این یک تشخیص بسیار پیشرفته و کاربردی برای درمان و اطلاع از مشکلات چشمی شما می باشد .

عکسبرداری از سطح قرنیه در اسلامشهر

امروزه بسیاری از کلینیک های فوق تخصصی چشم پزشکی توپوگرافی را با دستگاه های مخصوص و پیشرفته به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران انجام می دهند . یکی از مراکزی که دارای کادر مجرب و با تجربه است در اسلامشهر واقع می باشد . افراد بسیاری برای عکسبرداری از سطح قرنیه به این مرکز مراجعه کرده و توسط پزشکان متخصص مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند .

شما بعد از عکبرداری از سطح قرنیه در اسلامشهر می توانید طبق نظر پزشک خود و با تشخیص ایشان مشکل خود را برطرف نمایید . زیرا بعد انجام اسکن پزشک از تمامی عیوب چشمان شما اگاه است و می تواند بهترین تصمیم برای درمان را بگیرد .لازم به ذکر است بدانید همه روزه بسیاری از افراد از مناطق مختلف تهران و حتی شهرهای دور دست ایران برای معاینه و انجام ازمایش ها به این کلینیک مجهز مراجعه نموده و سلامت چشمان خود را بدست می اورند .(کلینیک نوربخش بهترین مرکز چشم پزشکی در اسلامشهر)

بهترین مرکز عکسبرداری از قرنیه در اسلامشهر

بهترین مرکز عکسبرداری از قرنیه در اسلامشهر همواره دارای بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات به روز می باشد که با کمک آنها می تواند به راحتی عیوب انکساری و بیماری های چشمی شما را تشخیص بدهد. تمام تجهیزات عکسبرداری موجود در این مرکز به روز هستند و دقت بسیار بالایی دارند به همین دلیل بهترین مرکز برای بیماران چشمی به شمار می رود تا در اسلامشهر به آن مراجعه کنند و عکسبرداری خود را انجام بدهند. کلینیک نوربخش در اسلامشهر می تواند بهترین مرکز برای شما باشد که تجهیزات مدرن و پیشرفته ای برای عکسبرداری از قرنیه دارد.

عکسبرداری از قرنیه در اسلامشهر

عکسبرداری از قرنیه در سریعترین زمان ممکن در کلینیک نوربخش

کلینیک نور بخش یک کلینیک فوق تخصصی چشم در اسلامشهر است که عکسبرداری از قرنیه را با پیشرفته ترین تجهیزات و دستگاه ها و با دقت بالا و همچنین سرعت زیادی انجام می دهد. این مجموعه انواع تجهیزات و دستگاه های تصویر برداری از چشم را در اختیار دارد که هر کدام به نوعی مورد نیاز هستند و بیماری را در ناحیه چشم تشخیص می دهند.

عکسبرداری از قرنیه در شناسایی بیماری آن کاربرد دارد به همین دلیل باید با دقت زیادی انجام شود و البته با سرعت بالا تا بیمار احساس ناراحتی نکند به همین دلیل این کلینیک از دستگاه مدرن استفاده می کند و هر روزه بیماران زیادی را پوشش می دهد تا با اطمینان کامل عکسبرداری خود را انجام بدهند و به موقع بیماری خود را شناسایی کرده و آن را مورد درمان قرار بدهند.

انواع دستگاه ها برای عکسبرداری از چشم

استفاده از دستگاه های پیشرفته در صنعت چشم پزشکی باعث شده تا تشخیصی بیماری ها با دقت و سرعت بالاتری انجام شود. تجهیزات که برای عکسبرداری از چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند مدل های مختلفی دارند. OCT یکی از این دستگاه ها است که برای تصویر‌برداری پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد. به کمک این دستگاه می‌توان بیشتر عارضه‌های چشمی مانند جدا شدگی لایه‌های شبکیه، بیماری آب سیاه و … را به راحتی تشخیص داد. دستگاه آنژیوگرافی از دیگر تجهیزات عکسبرداری از چشم است که به کمک یک دوربین پیشرفته می‌توانید شبکیه را بررسی کند. تجهیزات چشم پزشکی به دو دسته تقسیم می شوند و هر کدام کارایی مختص به خود را دارند:

تجهیزات چشم پزشکی اندازه گیری و تشخیصی  که شامل دستگاه‌های زیر است:

 چارت اسنلن

 پروژکتور چشمی

 آفتالموسکوپ

 رتینوسکوپ

 اسلیت لمپ

 آنژیوگرافی

 کراتومتر

 توپوگرافی

 پاکی متری

 پریمتری

 تونومتر

 لنزومتر

بیومتری

Pentacam 

OCT

تجهیزات چشم پزشکی درمانی عبارتند از :

 میکروسکوپ جراحی

 فیکو- ویترکتومی

 لیزر

 میکروکراتوم

بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نوربخش همیشه از دستگاه های پیشرفته استفاده می کنند تا کار درمان بیماران با سرعت و دقت بیشتری ادامه پیدا کند. دستگاه های عکسبرداری به دلیل کاربرد زیادی که دارند در حجم بالا ساخته می شوند.