Eye deviation treatment

درمان انحراف چشم یا استرابیسم در اسلامشهر

انحراف چشم یا استرابیسم در برخی افراد مشاهده می شود. چشم این افراد در یک راستا قرار ندارد و این می تواند اصلی ترین علامت این بیماری باشد. افرادی که به‌ این‌ بیماری مبتلا هستند نمی توانند به صورت همزمان به یک شی نگاه کنند. شخصی که چشم های لوچ دارد با دید محدودتری به محیط اطراف خود نگاه می کند. انحراف چشم ها ممکن است به سمت های مختلفی از جمله بالا، پایین، داخل و خارج باشد‌.

 تغییری که در شکل چشم ها ایجاد می شود به وضوح قابل مشاهده بوده و این می تواند به تشخیص و درمان هر چه سریع تر کمک زیادی کند. چشم های ضربدری به دلایل مختلفی در افراد ایجاد می شوند. برخی مادرزادی این گونه هستند و نیاز به درمان دارند. انحراف چشم وضعیتی شایع است که در آن فرد با اختلال در عملکرد چشم مواجه می شود و نمی تواند اشیاء را با هر دو چشم به صورت همزمان مشاهده کند. معاینه کامل چشم در کلینیک نوربخش صورت می گیرد.

دلایل ایجاد استرابیسم

استرابیسم هم مانند سایر بیماری های چشمی به دلایل مختلف در افراد اتفاق می افتد. اختلال در کنترل سیستم عصبی عضلانی چشم می تواند اصلی ترین دلیل بروز این بیماری باشد. وقتی عضله چشم ضعیف شده باشد نمی تواند به موقع حرکت کند به همین دلیل حرکت آن به کندی صورت می گیرد و چشم ها در یک زمان روی یک حالت قرار نمی گیرند. ارث و ژنتیک هم می تواند دلیل دیگر بروز این بیماری باشد.

کودکانی که والدین آنها چنین مشکلی را دارند بیشتر در خطر هستند‌. اگر عیوب انکساری چشم به موقع اصلاح نشده باشد ممکن است به مرور زمان چشم ها دچار انحراف شوند. بینایی ضعیف در یک چشم هم می تواند دلیل بروز انحراف چشم باشد. فلج مغزی، سندروم دان، تومورها و سکته‌های مغزی، مشکلات عصبی، بیماری گریوز و..‌ از دیگر دلایل بوجود آمدن این بیماری هستند که برای پیشگیری از آن باید بیماری ها کنترل شوند.

دلایل ایجاد استرابیسم چشم
انحراف چشم یا استرابیسم چه علائمی دارد؟

انحراف چشم یا استرابیسم چه علائمی دارد؟

استرابیسم هم مانند هر بیماری دیگری علائمی دارد که شما با دیدن این نشانه ها می توانید مطمئن شوید که بیماری در شما شکل گرفته است. از این علائم و نشانه های مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خستگی زیاد چشم ها که برای فرد آزار دهنده می شود اصلی ترین نشانه انحراف چشم ها است.
 • سردرد هنگام فعالیت چشم ها می تواند علامت دیگر این بیماری باشد. وقتی خستگی چشم بیشتر است سردرد هم افزایش پیدا می کند.
 • فرد مشکل دوبینی پیدا می کند و نمی تواند به صورت همزمان با هر دو چشم اشیاء را ببیند.
 • نشانه دیکر بیماری استرابیسم تاری دید است که شایع می باشد.
 • مشکل در خواندن پیدا می کند خصوصا زمانی که نور کم است.
 • عدم تشخیص عمق در بینایی می تواند از دیگر علائم بیماری باشد.
 • شخص بیمار حساسیت به نور پیدا می کند.

درمان انحراف چشم

درمان انحراف چشم در بزرگسالان

زمانی که بزرگسالان به بیماری استرابیسم مبتلا می شوند به سرعت نشانه های آن را مشاهده می کنند و این علائم برای آنها آزار دهنده می شود به همین دلیل سریعا به پزشک مراجعه می کنند.در بزرگسالان سکته مغزی می تواند دلیل اصلی انحراف چشم ها باشد. برای تشخیص بیماری می توان به روش های مختلف از جمله عینک منشوری، بستن چشم ها به صورت جدا جدا تکیه کرد. فوق تخصص چشم برای بزرگسالان روش های درمانی موثری را پیشنهاد می کند که می تواند به پیشگیری و پیشروی هم کمک زیادی کند.  قطره و پمادهای چشمی مخصوص می توان به درمان کمک زیادی کند. بستن چشم قویتر برای اصلاح تنبلی چشم، ورزش چشمی، تجویز عینک دو کانونی؛ تجویز عینک حاوی منشور، تزریق دیسپورت و بوتاکس و عمل جراحی عضلات خارج کره چشمی از دیگر روش های درمانی قابل استفاده هستند.(درمان اب سیاه چشم یا گلوکوم در اسلامشهر)

روش های درمان استرابیسم در کودکان

برای کودکان از بدو تولد مشکل انحراف چشم را دارند یا چندین ماه بعد مبتلا می شوند. این بیماری در کودکان شایع است به همین دلیل درمان آنها اهمیت زیادی دارد. اگر انحراف چشم در کودک درمان نشود به مرور زمان تنبلی چشم و دید سه بعدی را به همراه خواهد داشت و این عوارض می تواند سلامتی چشم ها را به خطر بیندازد. برای درمان باید ابتدا چشم سالم کودک بسته شود تا چشم بیمار دچار تنبلی نشود و بتواند به دید کافی برسد. متخصصین انحراف چشم می توانند به درمان کودکان کمک زیادی کنند. آخرین مرحله برای درمان جراحی است که باعث بهبودی کامل می شود. نوزادانی که دارای انحراف چشم هستند بعد از بدنیا آمدن مورد عمل جراحی قرار می گیرند. این جراحی حساس بوده و با دقت زیاد انجام می شود.

روش های درمان استرابیسم در کودکان

چه سنی برای عمل انحراف چشم مناسب است؟

قبل از شش سالگی بهترین زمان برایعمل انحراف چشم است چون بیماری تشدید نشده و هنوز مغز به این دو بینی و تصاویر سه بعدی عادت نکرده است. اگر بیماری تشدید شود باید قبل از ۶ سالگی جراحی انجام شود. هر چه سن بالاتر می رود درمان سخت تر می شود چون مغز به این عملکرد چشم عادت می کند به همین دلیل فرد به راحتی نمی تواند با لین مشکل روبرو شود. در سنین بالا دوران بهبودی بیشتر بوده و زمان زیادی نیاز هشت تا چشم ها بتوانند به عملکرد درست خود باز گردند. پزشکان متخصص سنین کودکی را برای انجام این عمل حساس انتخاب می کنند آنها نوزادان تازه متولد شده را در همان روزهای ابتدایی جراحی می کنند.

اگر انحراف چشم درمان نشود چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

انحراف چشم یکی از بیماری های شایع چشمی به شمار می رود که در صورت درمان نشدن می تواند مشکلات زیادی را برای افراد مبتلا به وجود بیاورد، درمان نشدن این بیماری عوارضی را به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • تاری دید
 • تنبلی چشم
 • دوبینی
 • سردرد

موارد نام برده عوارض این بیماری به شمار می روند که باعث ناراحتی و آزار شما خواهند شد. لازم به ذکر است که انحراف چشمی گاه در دوران کودکی به وجود می آید که با درمان به موقع آن می توانید کودک خود را نجات دهید تا هم چشمان سالم داشته باشد و هم دچار این گونه عوارض نگردد، البته بدانید که درمان نشدن به موقع این بیماری می تواند باعث شود که بیماری دیگر قابل بهبود نباشد.

ویزیت برای انحراف چشم یا استرابیسم در اسلامشهر

انحراف چشم یا استرابیسم یک مشکل شایع بوده که باید به سرعت تشخیص داده و درمان شود. انتخاب یک کلینیک معتبر با پزشکان و متخصصین مجرب می تواند به پروسه درمان سرعت بیشتری ببخشند. ویزیت برای انحراف چشم در اسلامشهر بیشتر در کلینیک نوربخش انجام می شود. تجربه و سابقه دیرینه ای که پزشکان این مجموعه دارند باعث شده تا بیماران این کلینیک را اولویت خود قرار دهند.برای انجام معاینات مربوط به انحراف چشم این مرکز بهترین دستگاه ها را دارد به همین دلیل تشخیص به درستی انجام می شود و بیمار می تواند هر چه زودتر درمان را شروع کند. متخصصان زبده کلینیک نوربخش اسلامشهر به درمان تنبلی چشم و همچنین درمان استرابیسم با روشهای مدرن غیرجراحی و جراحی می پردازند. برای تشخیص زودهنگام انحراف چشم بهتر است یک کلینیک با سابقه و مجهز را انتخاب کنید.(عکسبرداری از قرنیه در اسلامشهر)

 تجربه پزشک نقش موثری در تشخیص و درمان زود هنگام این اختلال شایع دارد. با تنها یک ویزیت در کلینیک نوربخش اسلامشهر انحراف چشم شما تشخیص داده می شود چون دستگاه ها کاملا پیشرفته هستند و دقت زیادی دارند. این کلینیک فوق تخصصی استرابیسم در اسلامشهر همیشه بهترین خدمات را ارائه می کند و در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات شما است.تمام خدمات ارائه شده  مربوط به استرابیسم چه برای اطفال و چه بزرگسالان با استفاده از پزشکان کارآزموده و بهره گیری از پیشرفته ترین وسایل تشخیصی و درمانی ارائه می گردد. افرادی که مشکل انحراف چشم دارند می توانند با اولین ویزیت در کلینیک اسلامشهر مراحل تشخیص و درمان را پشت سر بگذارند.مشاوره مستقیم با متخصصین مهمترین مزیت مراجعه به این کلینیک است. اگر انحراف چشم بیمار پیشرفت زیادی کرده باشد متخصصین پس از انجام معاینات بهترین درمان را پیشنهاد می کنند. این مرکز با همکاری جراحان برجسته و نامی کشور و اساتید دانشگاه و رییس این کلینیک فوق تخصصی، روشنایی را به چشمان شما بیماران عزیز هدیه می‌دهد.

بهترین مرکز درمان انحراف چشم در اسلامشهر

بهترین مرکز درمان انحراف چشم مرکزی می باشد که هم برترین پزشکان چشم را در خود جای داده باشد و هم تجهیزات مدرن و پیشرفته برای درمان در اختیار دارد، کلینیک نوربخش در اسلامشهر به عنوان برترین و بهترین مرکز برای درمان انحراف چشم به شمار می رود زیرا هر دو مزیت نام برده را دارا است و بیماران با مراجعه به این کلینیک می توانند به راحتی حجم انحراف چشم خود را با کمک دستگاه شناسایی کنند و تشخیص بدهند و هم می توانند به خوبی مورد درمان قرار بگیرند. این کلینیک برجسته بهترین راه درمان انحراف چشم را برای بیماران خود در نظر می گیرد تا به نتیجه مطلوب برسند.