تزریق اواستین

تزریق اواستین در اسلامشهر کلینیک نوربخش

برای درمان بیماری هاي چشمی تزریق برخی داروها موثر است و می تواند جایگزین مناسبی به جای عمل جراحی باشد. یکی از این داروها آواستین است که باید توسط پزشک متخصص تزریق شود. با تزریق این آمپول به داخل چشم علائم بیماری کم کم برطرف می شود. برای جلوگیری از کاهش دید بیمار نیاز است تا لین داروهای کمکی طی چند دوره تزریق شود.

 برای درمان بیماری هاي شبکیه و اختلالات بینایی انتخاب خوبی است و تاکنون تاثیرات قابل توجهی داشته است. بیمارانی که قرار است آمپول آواستین را به چشم خود تزریق کنند باید اول مشاوره های لازم را از پزشک دریافت کنند و به مراقبت های قبل و بعد از تزریق توجه لازم را داشته باشند. چون تزریق دارو به داخل چشم درد دارد پزشک ابتدا از قطره بي حسي استفاده می کند.بیماری های مزمن و طولانی مدت چشمی با این دارو به خوبی درمان می شوند. برای همین بیمار باید چند دوره متوالی از دارو استفاده کند تا اثرات بیماری به طور کامل برطرف شود. برای کاهش پیشرفت بیماری نیاز است تا بیمار دوره درمان را کامل کند. اگر رگ های خونی غیر طبیعی در چشم رشد کرده اند تزریق این دارو می تواند علاوه بر درمان مانع پیشرفت آنها شود.

تزریق اواستین در اسلامشهر نوربخش کلینیک

هر جا که یک کلینیک مجهز و پیشرفته و کادر درمان مجرب داشته باشد می تواند به درمان مشکلات چشمی بپردازد. در اسلامشهر یک کلینیک مجهز قرار دارد که کار تزریق آواستین در آن توسط پزشکان مجرب چشم انجام می شود. چشم عضو حساسی است و تزریق دارو در آن نیاز به دقت و تجربه و تخصص دارد به همین دلیل این کار باید تنها توسط متخصصین این حوزه انجام شود.

بیمارانی که در اسلامشهر زندگی می کنند نگران تزریق دارو نباشند چون در کلینیک نوربخش اسلامشهر متخصصینی برای این کار در حال فعالیت هستند. پزشکان مجرب این مجموعه برای تشخیص بیماری های چشمی و درمان زود هنگام آنها قدم های موثری برداشته اند. استفاده از دستگاه های پیشرفته و تمام اتوماتیک باعث شده تا پروسه درمان با سرعت و دقت بیشتری پیش برود. تزریق آواستین به چشم به صورت کاملا بهداشتی و استریل صورت می گیرد و افرادی که باید چند دوره تزریق را انجام دهند می توانند به این کلینیک مراجعه کنند.

علائم گلوکوم
دلایل بوجود آمدن آب سیاه چیست؟

دلایل تزریق اواستین چیست؟

آواستین یک داروهای موثر برای درمان بیماری هاي چشمی بوده که باید به صورت تزریقی مورد استفاده قرار بگیرد. مصرف این دارو می تواند از پیشرفت برخی بیماری های چشمی جلوگیری و به درمان برخی بیماری ها کمک شایانی کند. برای جلوگیری از رشد رگ های خونی غیر طبیعی در چشم این آمپول بهترین گزینه است. دلیل دیگر استفاده از این دارو جلوگیری از کاهش دید است. در صورتی که دید بیمار به هر دلیلی کاهش پیدا کرده باشد تزریق این دارو می تواند دوباره دید را به چشم باز گرداند.

 تمام اختلالات چشمی با مصرف این دارو قابل درمان هستند به شرطی که بیمار دوره درمان را به خوبی کامل کند. برای درمان خونریزی زجاجیه این دارو بهترین گزینه است و می تواند تاثیرات مثبت و ماندگاری را به همراه داشته باشد. در صورتی که وریدهای شبکیه دچار انسداد شده باشند خونرسانی به چشم با مشکل مواجه می شود که تزریق داروی آواستین می تواند به درمان کمک کند. مشکلات چشمی که بینایی را تحت تاثیر قرار می دهند با تزریق آواستین قابل درمان هستند.

تزریق اواستین

آیا برای تزریق اواستین نیاز به متخصص هست ؟

چشم حساسترین عضو است بنابراین اگر قرار است دارویی به عنوان درمان به چشم تزریق شود باید توسط پزشک متخصص صورت بگیرد. چشم از اجزای مختلفی تشکیل شده که اگر تزریق به درستی انجام نشود ممکن است سلامت برخی بخش ها را به خطر بیندازد. اگر چه تزریق آواستین سرپایی انجام می شود اما کار متخصص است چون باید در نقطه حساسی و به درستی تزریق شود.

 متخصص قبل از تزريق ابتدا به بیمار مشاوره داده و او را برای تزریق آماده می کند. در صورتی که بیمار حساسیتی به دارو داشته باشد متخصص آن را به سرعت تشخیص داده و می تواند به رفع حساسیت کمک کند. برای انجام این تزریق مهم نظر پزشک معالج اهمیت زیادی دارد و بدون تجویز پزشک نمی توان این دارو را مصرف کرد.تزریق ممکن است در هر دو چشم یا با فاصله انجام شود. متخصصین در اتاق عمل کار تزریق را انجام می دهند. این جراحی نیازی به بيهوشي ندارد و تنها با ریختن قطره بي حسي داخل چشم امکان پذیر است. دقت در انجام این تزریق اهمیت زیادی دارد و بهبودی را سرعت می بخشد. تزریق با سر سوزن نازک و ظریف انجام مي شود.(درمان اب سیاه چشم یا گلوکوم در کلینیک نوربخش)

نحوه تزریق اواستین

بیماری های چشمی مانند سایر بیماری های دیگر بین افراد مختلف شایع شده است؛ اما خوشبختانه برای درمان بیماری های مختلف، روش های متفاوت و کاربردی و مهم وجود دارد. یکی از روش های مهم و بسیار کاربردی برای درمان بیماری های چشمی و به منظور جلوگیری کردن از آسیب های جدی به چشم ها، متخصصان چشم پزشکی اقدام به تزیق اواستین می کنند. در واقع این تزریق به منظور جلوگیری از نابینا شدن افراد مبتلا به بیماری های شبکیه چشمی و اختلالات چشمی تجویز و انجام می شود. منظور از اختلالات چشمی، بیماری های مختلف از جمله خونریزی زجاجیه، انسداد وریدهای شبکیه، ایجاد عروق خونی، دژنرسانس ماکولا است.

نحوه تزریق اواستین بدین صورت است که ابتدا متخصص چشم مقداری قطره بی حسی مخصوص داخل چشم ها می ریزد و پس از اقدام به تزریق این آمپول دارد. چرا که برای این تزریق نیاز به بیهوشی و رفتن به اتاق عمل نیست. به صورتی که تزریق با استفاده از سوزن هایی بسیار ریز و کوچک انجام می شود و سپس به مدت 2 تا 3 ساعت روی چشم یا چشم ها پانسمان گذاشته می شود. در برخی موارد نیز همراه با تزریق اواستین پزشک انجام لیزر را پیشنهاد می کند.

 

حساسیت در تزریق اواستین

برخی افراد حساسیت زیادی به تزریق آواستین دارند به همین دلیل متخصص ابتدا مشاوره های لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد تا در صورت حساسیت دارو مصرف نشود. عوارض ناشی از مصرف دارو در بعضی افراد بیشتر است. عفونت شدید چشم عارضه اصلی تزریق این دارو است که در بعضی افراد شدیدتر است و متخصص پیشنهاد می کند که دارو برای این افراد تزریق نشود چون ممکن است عفونت را تشدید کند.

آب مروارید از دیگر عوارض مصرف این دارو است و افرادی که با مشکل جدی روبرو می شوند و حساسیت بیشتری دارند نمی توانند از این دارو استفاده کنند. اگر به تزریق آواستین حساسیت داشته باشید قرمزی چشم بیشتر می شود و ممکن است آسیب جدی به چشم وارد کند. حساسیت چشم به نور افزایش یافته و فرد درد زیادی را در چشم احساس می کند. با مشاهده کوچکترین حساسیتی بهتر است دوره های بعدی تزریق را ادامه ندهید.

عوارض اب سیاه چیست؟

تزریق اواستین برای چه افرادی مناسب است؟

اواستین دارویی است تزریقی که اصولا برای درمان برخی بیماری‌های چشمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. افرادی که همواره از بیماری‌هایی نظیر خونریزی زجاجیه، انسداد ورید های شبکیه، عروق خونی در چشم، دژنرسانس ماکولا و دیابت بالا رنج می‌برند کاندیدای مصرف یا همان تزریق اواستین هستند، زیرا این دارو می‌تواند به درمان آنها کمک کند و یا از پیشروی بیماری در آنها جلوگیری نماید.

افرادی که دیابت نوع دوم دارند و از انسولین استفاده می‌کنند ممکن است به مرور زمان قند به پشم آنها آسیب وارد کرده و آن را دچار خونریزی نماید، برای درمان این خونریزی بهترین راه و آخرین راه تزریق اواستین است. اصولا این دارو برای بیماری‌ های مزمن چشمی تجویز می‌گردد تا روبه وخامت نروند چون‌ وخامت بیماری چشمی باعث از بین رفتن بینایی می‌گردد.

نکات مهم بعد از تزریق اواستین

مراقبت های بعد از تزریق آواستین اهمیت زیادی دارد و اگر به آنها توجه نشود بیمار نمی تواند نتیجه خوبی را از تزریق دریافت کند. این تزریق حساس نیاز به مراقبت دارد و فرد باید اشک خود را به آرامی و با دستمال پاک کند به طوری که به چشم فشاری وارد نشود. چون چشم تحریک می شود ممکن است احساس خارش و سوزش داشته باشید بنابراین بهتر است چشم را به هیچ وجه ماساژ ندهید‌. یک روز بعد از تزریق به هیج وجه حمام نکنید. قطره و داروهای آنتی بیوتیکی که دکتر تجویز کرده را به موقع مصرف کنید. اگر دید شما دچار مشکل شد حتما با پزشک خود صحبت کنید.(ویزیت چشم در اسلامشهر تهران)

بهترین مرکز تزریق اواستین در اسلامشهر

تزریق اواستین در چشم با هدف کاهش خونریزی انجام می شود و نیاز به دقت و تخصص دارد چون کاری حساس است. به همین دلیل پزشکان مجرب در کلینیک نوربخش اسلامشهر تخصص و تجربه لازم در این حوزه دارند و می توانند به راحتی کار تزریق را انجام دهند. ساکنین اسلامشهر در صورت نیاز به تزریق اواستین می توانند از کادر درمان این کلینیک نهایت استفاده را ببرید. بکارگیری دستگاه های مجهز و پیشرفته باعث شده تا پرسنل مجرب این مرکز بهترین خدمت رسانی را داشته باشند. افزایش بیماری های چشمی و نیاز بیماران به اواستین سبب شده تا این کلینیک در اسلامشهر همیشه شلوغ و پر رفت و آمد باشد.